Fatalne ubezpieczenia grupowe w pracy – stare konstrukcje polisy

Fatalne ubezpieczenia grupowe w pracy. Okazuje się, że w ramach upływu czasu zmieniają się nie tylko technologie, polityka, ludzie, poglądy ale i także zmieniają się produkty finansowe. Kiedyś polisa grupowa w pracy była czymś bardzo dobrym zarówno dla pracodawców jak i dla pracowników. Dzisiaj okazuje się, że często ludzie nie śledzą tego faktu, iż zmiany w polisach grupowych także dokonują się na rynku finansowym w branży ubezpieczeń.

Współcześnie powstały nowe konstrukcje ubezpieczenia grupowego. Czy ludzie o tym wiedzą?

A czy to jest złe, że nie wiedzą? Z jednej strony mamy polisę grupową i nie musimy się martwić o to, że nagle jej zabraknie. Ubezpieczyciele przyjmują składki często za całe zakłady pracy a ich pracownicy wiedzą, że są doskonale ubezpieczeni, bo mają często wiele dodatkowych wypłat, z których mogą uzyskać świadczenia, a których często nie ma w polisach na życie – np.

  • świadczenia za urodzenie dziecka – najpopularniejsze wśród kobiet
  • świadczenie z tytułu śmierci teścia/teściowej czy rodzica

Zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy rzeczywiście w Polsce mamy do czynienia z polityką prorodzinną, zwłaszcza w kwestii narodzin dzieci, to te świadczenia są szczególnie ważne.

Dlaczego mówię o fatalnych ubezpieczeniach grupowych? Głównie mówię o ich przestarzałych konstrukcjach, gdzie niejednokrotnie okazuje się, że w ramach płaconej składki ubezpieczenia opłacanego od kilku lat, możemy w tej samej cenie nabyć ochronę w znacznie szerszym zakresie jak i z wyższymi sumami ubezpieczenia.

Szybkie przypomnienie – stara polisa grupowa:


Czy to jest ważne? Oczywiście, że tak, zwłaszcza w sytuacji, kiedy dochodzi do jakiegoś przykrego zdarzenia chorobowego czy wypadkowego.

Dlaczego ubezpieczyciele nie informują swoich klientów o tym fakcie, że za te same pieniądze – wysokość składki – w cyklu miesięcznym mogą mieć znacznie lepsze warunki ubezpieczeniowe niż w polisie, którą zawarli kilka czy kilkanaście lat temu?

Tutaj znów dochodzi do kwestii korzyści samego ubezpieczyciela a nie jego klienta. Wiadomym jest, że lepiej jak w ubezpieczeniu grupowym pracodawcy i pracownicy płacą więcej za … mniej świadczeń ochronnych.

Tylko po co wtedy ludziom takie ubezpieczenie?

To absurd płacić na grupówkę, która jest już od dawna przestarzała i niepraktyczna życiowo. Szerzej temat omawiam tutaj: Ubezpieczenia grupowe NN – możesz tutaj znaleźć przykładową starą polisę grupową, i obecną firmy Nationale-Nederlanden – w tej samej cenie składki. Różnice są ogromne.

A Ty? Jakim jesteś pracodawcą? Świadomym? Co możesz dobrego zrobić dla siebie i dla swoich najlepszych pracowników? Zadzwoń i zamów ofertę współczesnego ubezpieczenia grupowego – tel.: 727-912-923 lub napisz wiadomość: dariusz.foint@nnfinanse.pl DZIAŁAMY! 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje ogólne (3). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *