Przeskocz do treści

Ubezpieczenie życia i zdrowia dla kierowców zawodowych

Są zawody, które wymagają szczególnej ochrony i troski o zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Przykładem takiej pracy niewątpliwie jest praca zawodowego kierowcy, który niemal codziennie narażony jest na różnego rodzaju sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu. Wielu mężczyzn jak i kobiet współcześnie pracuje w zawodzie kierowcy – począwszy od małego samochodu osobowego w pracy przedstawiciela handlowego, poprzez kierowców kurierów z pocztą oraz z szybką pizzą, do kierowców wielkich sprzętów mechanicznych takich jak ciężarówki, ciągniki rolnicze i siodłowe jak i lokomotywy.

Dlatego Nationale-Nederlanden doceniając zawód kierowcy przygotowało ofertę na warunkach szczególnych, w których każdy zawodowy kierowca może ubezpieczyć życie i zdrowie dodatkowym ubezpieczeniem na wypadek utraty życia i uszkodzenia ciała.

Z doświadczenia wiemy, że życie po wypadku jest uciążliwe i komplikuje życie zarówno pod względem fizycznym jak i finansowym i to nie tylko samemu poszkodowanemu ale i całej jego rodzinie. Dlatego warto przyjrzeć się ewentualnym konsekwencjom, jakie mogą pojawić się po wypadku.

Pan Zenon podczas załadunku naczepy w fabryce drewna w pewnym momencie został przywalony stertą drewna, ponieważ wózek widłowy, który podjeżdżał do rampy rozchwiał ładunek i ten zamiast trafić pod plandekę przygniótł pana Zenona. Z powodu wypadku pan Zenon doznał wieloodłamowego złamania kości podudzia oraz wstrząśnienia mózgu. Wypadek ten wykluczył jego jako kierowcę na ponad rok. W tym czasie oprócz bóli i cierpienia – co było konsekwencją zdarzenia – doznał także upokorzenia ze strony placówki medycznej, która podjęła się operacji. Okazało się, że z powodu złego przeprowadzenia tej operacji, czekały go jeszcze trzy reoperacje, które proces leczenia znacząco wydłużyły. Niestety jedyne ubezpieczenie jakie posiadał, to ubezpieczenie grupowe w pracy, które okazało się niestety ubezpieczeniem niskich lotów. Po przebytym procesie leczenia i rekonwalescencji otrzymał u tamtego ubezpieczyciela jedynie 4.500zł za doznany uszczerbek na zdrowiu, a także 400 zł za operację i 1080 zł za 12 dniowy pobyt w szpitalu. Lekarz orzecznik orzekł jedynie 15% uszczerbku na zdrowiu. Wypłacono 300 zł za 1% stałego uszczerbku na zdrowiu.

Dlatego znając konsekwencje podobnego zdarzenia warto nabyć znaczącą ochronę ubezpieczeniową na wypadek podobnego zdarzenia.

  • Możesz uzyskać do 2.250 zł przy maksymalnym wariancie ubezpieczenia za 1% uszczerbku na zdrowiu
  • Wypłata świadczenia jest gwarantowana już od 1% uszczerbku na zdrowiu (wariant rozszerzony i pełny)
  • Możesz uzyskać pomoc finansową w przypadku pobytu w szpitalu i operacji z powodu wypadku – od 100 zł za 1 dzień pobytu w szpitalu
  • Możesz uzyskać zabezpieczenie finansowe na wypadek poważnego i trwałego uszkodzenia ciała – inwalidztwo – nawet do 150.000 zł
  • Wsparcie prawne i finansowe na wypadek leczenia i rekonwalescencji
  • Wsparcie finansowe dla bliskich i pomoc medyczna
  • Ubezpieczenie życia do 1.000.000 PLN – zabezpiecz rodzinę w przypadku śmierci
  • Ubezpieczenie życia w przypadku NW do 500.000 PLN
  • Ubezpieczenie życia na wypadek NW w wypadku komunikacyjnym do 500.000 PLN

Ten sam pan Zenon dobrze ubezpieczając się w Nationale-Nederlanden, za podobny uraz, gdzie 1% stałego uszczerbku na zdrowiu wyniósłby od 1000 zł do 2.250 zł (w zależności jaką wysokość świadczenia wybrałby dla siebie) uzyskałby od 15.000 do 33.750 zł. Czy to robi znaczącą różnicę?

Cena ubezpieczenia już od 79 zł miesięcznie dla osób w wieku 18-31 lat w programie „Na Start” dla młodych, a dla starszych od 150 zł miesięcznie. Możliwość uzyskania zniżki w pakietach rodzinnych i za metodę płatności. od 5-15% (ceny zależne są od daty urodzenia).

 

Załączniki:
OWU – tabela uszczerbków na zdrowiu: KLIK.pdf
OWU – pobyt w szpitalu lub operacja: KLIK.pdf
OWU – rekonwalescencja po pobycie w szpitalu w skutek wypadku: KLIK.pdf

Jeśli chcesz umówić spotkanie w sprawie polisy lub potrzebujesz więcej informacji:

Imię i nazwisko (wymagane):

Telefon kontaktowy:

E-mail do kontaktu:

W czym mogę Ci pomóc? Napisz kilka słów!

Co Cię najbardziej interesuje?

Ubezpieczenie życiaUbezpieczenie życia na wypadek NWUbezpieczenie życia na wypadek NW w wypadku komunikacyjnymUbezpieczenie zdrowia na wypadek uszkodzenia ciałaOchrona w przypadku inwalidztwa z powodu wypadkuOchrona na wypadek niezdolności do pracyOchrona zdrowia na wypadek pobytu w szpitalu lub operacjiRekonwalescencja po wypadkuInne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *